Belgrad Uçak Bileti

Belgrad Uçak Bileti


Havalimanları:

Belgrad, Sırbistan'ın başkenti ve en büyük şehri olup, Belgrad Nikola Tesla Havalimanı (BEG) şehrin ana havalimanıdır. Uluslararası ve iç hat uçuşlarına hizmet veren bu havalimanı, şehre gelen ve şehirden ayrılan yolcular için önemli bir ulaşım merkezidir.


Havayolu Şirketleri:

Belgrad'a uçan birçok uluslararası ve yerel havayolu şirketi bulunmaktadır. Sırbistan'ın bayrak taşıyıcı havayolu şirketi olan Air Serbia, Belgrad Nikola Tesla Havalimanı'na düzenli uçuşlar düzenlemektedir. Ayrıca, diğer uluslararası havayolu şirketleri de Belgrad'a seferler düzenlemektedir.


Bilet Rezervasyonu:

Belgrad'a uçmak için bilet rezervasyonu yapmak istiyorsanız, havayolu şirketlerinin resmi web siteleri, çevrimiçi seyahat acenteleri veya seyahat acenteleri aracılığıyla rezervasyon yapabilirsiniz. Uygun fiyatlar ve farklı uçuş seçenekleri arasında karşılaştırma yapmak önemlidir.


Uçuş Süresi ve Fiyatlar:

Belgrad'a uçuş süresi kalkış noktasına ve varış noktasına bağlı olarak değişir. Genellikle Avrupa'dan gelen uçuşlar oldukça kısa sürerken, daha uzak destinasyonlardan gelen uçuşlar daha uzun sürebilir. Uçuş fiyatları seyahat tarihine, rezervasyon yapılma zamanına, havayolu şirketine ve seyahat sınıfına bağlı olarak değişir.


Belgrad, Balkanlar'ın kültürel ve tarihi bir merkezi olup, ziyaretçiler için birçok turistik ve kültürel aktivite sunmaktadır. Belgrad'a seyahat etmek için farklı havayolu şirketleri arasında karşılaştırma yaparak uygun fiyatlı ve konforlu bir uçuş seçmek önemlidir.

Sıkça Sorulan Sorular

 Güvenli bir seyahat için aşağıdaki maddelere mutlaka göz atın!

 • Uçuş tarihlerine dikkat etmek
 • Aktarma uçuşlarda havalimanlarına dikkat etmek
 • Gideceğiniz ülkenin seyahat prosedürlerine önceden bakmak
 • Bilgilerinizi doğru şekilde girmek
 • Seyahat edeceğiniz ülkenin vize kurallarını bilmek
 • 3D Secure ile güvenli ödeme yöntemini seçmek

E-biletinizin çıktısını yanınızda taşımak zorunda değilsiniz. Bilet numarası veya rezervasyon kodu (PNR) ve kimliğinizle/pasaportunuzla kontuarda işlem yapabilirsiniz.

Bilet alım aşamasında koltuğunuzu seçemezsiniz ancak; koltuk seçiminizi bilet alım sürecinizi tamamladıktan sonra ilgili havayolunun check-in sayfasından Rezervasyon Kodu (PNR)/Bilet numaranızla yapabilirsiniz.

Hayır, biletinizde yer alan uçuşların sıralı kullanım zorunluluğu vardır. Biletiniz üzerindeki uçuşlardan herhangi birine katılmamanız halinde, bilet üzerindeki devam uçuşlarınızın tamamı (dönüş parkurları dahil) sistem tarafından otomatik olarak iptal edilir.

Elektronik uçak bileti eski kağıt şeklindeki uçak biletinden farklı olmayan ve bütün büyük havayolu şirketleri tarafından kullanılan bir uygulama olup size, kağıt halindeki bilet olmadan seyahat etme fırsatı verir.


E-biletinizin kaybolma, çalınma ve unutulma riski yoktur. Satın aldığınız elektronik bilet havayolu şirketinin rezervasyon sistemine kayıtlı olduğundan, check-in kontuarında yurt içi uçuşlar için resimli bir kimlik kartı (nüfus cüzdanı, pasaport) yurt dışı uçuşları için de geçerli bir pasaport ibraz etmeniz halinde işlemlerin pratik, hızlı ve sorunsuz gerçekleşmesini sağlar.

Prontotour web sitesi üzerinden 100’den fazla hava yolu firmasının uçuşlarını görebilir ve biletinizi satın alabilirsiniz.

Uçak bileti rezervasyonlarınız için 444 91 92 numaralı müşteri hizmetlerinden yardım alabilirsiniz.

 • İç hat uçuşlar için en az 1 saat, dış hat uçuşlar için en az 2 saat önce havalimanında olunması gerekmektedir.
 • Dış hat uçuşlarda check-in ve bagaj işlemleri uçağın tarifeli kalkış saatinden 60 dakika önce sona ermekmetdir.
 • İç hat uçuşlarda check-in ve bagaj işlemleri uçağın tarifeli kalkış saatinden 45 dakika önce sona ermekmetdir.
 • Uçağa biniş işlemleri (boarding) ise İç Hat - Dış Hat uçuşlarda, uçuşa 20 dakika kala sona ermektedir.

Check-in kontuarında sadece resimli bir kimlik ile (nüfus cüzdanı, ehliyet, pasaport, evlilik cüzdanı) beraber check-in yaptırabilirsiniz.

 “Yolcu İsmi Kaydı” anlamına gelen PNR ile biletinizi kontrol edebilir, ad veya soyadı bilgileri girerek hızlıca tüm uçuş bilgilerini sorgulayabilirsiniz. PNR kodu, uçak bileti satın alma işleminden sonra e-posta yoluyla size gönderilecektir.

Lorem ipsun

Prontotour, aradığınız bölgeye göre tüm hava yolu firmalarına ait uçuşları karşılaştırarak, o an mevcut olan ucuz bilet fiyatlarını karşınıza çıkarıyor.

Prontotour fırsat ve kampanyaları ile uçak biletinizi kolayca alabilir, otel, araç, otobüs ve transfer gibi hizmetleriyle seyahatinizi baştan uça planlayabilirsiniz.

 1.  Ana sayfada bulunan arama ekranından tek yön, gidiş-dönüş ya da çok noktalı arama seçenekleri arasından seçiminizi yapın.
 2. Sonrasında şehir veya havaalanı, uçuş tarihi, kişi sayısı bilgilerini girerek aramaya başlayabilirsiniz.
 3. Size uygun seferi belirleyip "SEÇ" butonuna tıklayınız. Bu işlemi dönüş uçuşunuz içinde tekrarlayabilirsiniz.
 4. Seçmiş olduğunuz uçuş için yolcu bilgileri adımına geçeceksiniz. Ekranında yolculara ait formlar açılacak ve sizden istenilen bilgileri doldurmanız istenecektir. 
 5. Ödeme alanında ödeme seçeneklerini belirleyip kart bilgilerinizi girdikten sonra "Genel Şartları ve Gizlilik Sözleşmesini Okudum Kabul Ediyorum" seçeneğini işaretledikten sonra ''Ödemeyi Gerçekleştir'' butonuna tıklayarak,3D Secure sistemiyle güvenli bir şekilde bilet alım işleminizi tamamlayabilirsiniz.